Alates 1. jaanuarist 2024 läheb lasteaia osas Stuudiumilt üle Eliisi keskkonda. See tähendab, et Stuudium sulgub lasteaia töötajate ning vanemate jaoks 1. jaanuaril 2024. Andmed kaotsi ei lähe, kuid need jäävad kättesaadavaks ainult administraatori õigustega inimesele. 

Muutuse peamine ja olulisim põhjus on see, et Eliis toetab lasteaiaõpetajate tööd märkimisväärselt paremini kui kooliõpetajatele loodud süsteem Stuudium.
Palun kõikidel lapsevanematel ja töötajatel teha endale esimesel võimalusel Eliisi konto.

Eliisi kontot saab teha kahte moodi:
1. Laadides telefoni alla Eliisi app.
2. Sisenedes veebibrauseri kaudu eliis.eu lehele.

Lapsevanemad, kes registreerivad end kasutajaks, esitavad lasteaiale taotluse. Lasteaed kinnitab taotluse ja seob süsteemis lapsevanema oma lapsega. Seejärel ongi vanemale lapse andmed, päevakirjeldused jms Eliisis nähtavad. Laste kohalkäimise märkimine jätkub Eliisis samamoodi nagu see oli Stuudiumis- hiljemalt sama päeva hommikuks kella 7.00-ks. Seda palume vanematel endiselt hoolega järgida ning täita.

Palun juba ette vabandust ebamugavuse ja segaduse pärast, mida võib tuua ühelt süsteemilt teisele üleminek. Kui lapsevanematele võib tunduda see üleminek ootamatu ja äkiline, siis õpetajate jaoks mitte. Õpetajatega oleme seda arutanud mitmetel koosolekutel ning otsus on olnud ühine. Aega võtsid läbirääkimised Kose Vallavalitsuse, Stuudiumi ning Eliisiga. Alles eile saime kõikide osapooltega kokkulepped sõlmitud. Eliis soovitas võimalusel üle minna kalendri aasta algusest ehk 1. jaanuarist 2024, millest me ka lähtusime.

Teadvustame, et uue keskkonnaga ümber harjumine nii töötajatel kui lapsevanematel võib esialgu tekitada ebamugavust. Eesmärk on siiski muuta õpetajate töö planeerimine ja dokumenteerimine tõhusamaks ning seetõttu palun kõikidelt mõistvat suhtumist ning kannatlikkust. Nii juhtkond kui Eliisi tugi on igakülgselt toeks, et üleminek oleks võimalikult sujuv.

Lugupidamisega
Maia Alumaa
Direktor